www.amapro.cz [Seznam knih v knihovně]

Otevře webové stránky AmaPro


Otevře hlavní stránku společnosti AmaPro
Internetové stránky určené pro studenty středních a vysokých odborných škol.


amapro.cz/odkazy Projekt eliminuje vyhledávání klíčových slov na komerčních stránkách a v e-schopech.Jak nápad vzniknul?
Souhrou několika nešťastných náhod jsem se zúčastnil vyklízení nebytových prostor. Součástí tohoto vyklízení byla i místnost, kde se po mnoho let nacházela malá vědecká knihovna s odbornou literaturou. Záhy jsem pochopil, že se nejedná o stěhování, ale o odnášení knih do sběrného kontejneru. To jsem nemohl přenést přes srdce a šel jsem se zeptat proč se ty knihy vyhazují? Nejsou kam dát, jsou staré. Jestli je chcete, tak si je vezměte! To byla odpověď. A tak jsem tak učinil.


Co s takovým množstvím knih?
Má snaha záchrany co nejvíce knih, které jsem si natahal do svého malého bytu, mě po několika týdnech postavila před ten samý problém. Jak a kam ty knihy schovat, uložit a jak je evidovat? Ty knihy jsou zaprášené, žluté …! A další hodnocení jsem si vyslechl. Jediná možnost jak je inteligentně archivovat byla v nějaké formě elektronického zpracování. Napadla mě klasická fotoelektrická záloha pomocí barvonosné komprimace obrazu.


Kterým knihám jsem dal přednost?
S ohledem na časově náročnou archivaci jsem musel po čase začít vybírat knihy dle vlastního uvážení. Věřte nebo nevěřte, existují tisíce všelijakých dobrých i méně dobrých knih, které by stálo mít vždy při ruce k nahlédnutí. Existují ale také stovky odborných knih, jejichž obsah již odvál neúprosný čas nových technologií. Snažil jsem se proto vybírat knihy, které považuji za velmi obsahově kvalitní, resp. od mnou uznávaných autorů. Neb nebyl jsem přirozeně schopen vše pročíst a zvážit, zda dané informace mají dnes ještě nějaký význam.


Jaký žánr a jaký styl jsem vybral?
AmaPro, jehož jsem zakladatelem, bylo, je a vždy bude zaměřené jako výukový server z oblasti technických věd. Naší specializací je elektronika a telekomunikace. Touto formou chceme rozšířit pole působnosti a to třeba i směrem k dějinám vývoje a vynálezů. Některé knihy jsou i 30 let staré, ale my se domníváme, že jejich obsah je jako přírodní zákony platný v jakékoliv době. Zároveň připouštíme, že některé texty mohou být nadechnuty dobou socialistického smýšlení.


Účel a využití knihovny
Knihovna je určená pro studenty středních a vysokých škol. AmaPro respektuje časový odstup prezentace informací. Knihy jsou z dob předrevolučních, zpravidla bývalé školní učebnice, u kterých je předpoklad, že se již komerčně neprodávají. AmaPro se snaží touto formou vykrýt informací na internetu, které zde převážně nejsou. Informace jsou určeny pro doplnění představ o zastaralé technologii. Pokud by někdo nebo nějaký subjekt nesouhlasil se zveřejněním obsahu, obraťte se prosím přímo na mě a záležitost vyřešíme. Nepodařilo se nám vždy dohledat autory knih. Není problém data odstranit. Velikost na disku je omezená a bylo by možné zpřístupnit jiné zajímavé informace. Informace na amapro [ @ ] amapro.cz.


Závěrem o knihovně
Cílem knihovny je rychle zpřístupnit data a informace odborné veřejnosti a to vždy v rodném jazyce. Prosím berte na vědomí, že já osobně z toho žádný prospěch nemám, vše dělám ve svém volném čase a navíc platím za paušál provozování serveru a platím za nezanedbatelný datový prostor na disku. To vše ze svých osobních prostředků.

 Wikipedie   Seznam stránek   Kapitoly témat   Významné servery   Klíčová slova Otevře hlavní stranu společnosti AmaPro