www.amapro.cz & David Bazala [AmaPro]

Otevře webové stránky AmaPro


Otevře hlavní stránku společnosti AmaPro
Internetové stránky určené pro studenty středních a vysokých odborných škol.


amapro.cz/odkazy Projekt eliminuje vyhledávání klíčových slov na komerčních stránkách a v e-schopech.Nový projekt AmaPro Diagnostické a testovací procedury

Obvodové měření


Úkolem obvodového měření je především kontrola vstupně výstupních hodnot funkčních bloků. Na obr.xx jsou znázorněny dva funkční bloky, které jsou provazbeny přímou (galvanickou) vazbou. Určujícími parametry vstupních hodnot F2 jsou výstupní hodnoty F1. Dle vnitřní impedance vstupu na F2 se bude uzavírat proud. Jedná se o měření vstupně výstupních hodnot, které jsme si uváděli u základních parametrů funkčních bloků. Při měření se také sledují stability výstupních napětí a jejich tendence klesat při zatížení dalším vstupem apod. Velmi důležitou součástí obvodového měření jsou kontroly příčných proudů v jednotlivých funkčních blocích. Můžeme také měření provádět dvěma způsoby a to jak je na obr.xx dle F1 a F2. Celkový odběr je částečně závislý na obvodech vstupů a výstupů.
Pro takový způsob měření jednotlivých funkčních bloků a laborování je velmi efektivní metoda UTS (univerzální tištěný spoj). Jednotlivé funkční bloky jsou provizorně letovány na univerzální tištěný spoj, který svou strukturou cest je laboratorně podobný výslednému (optimalizovanému) spoji. Pak výsledný vývojový modul je složen z mnoha menších UTS spojených drátovými spoji, které je možno odpojit, připojit a měřit. Cílem obvodového měření je sladění pracovních bodů jednotlivých funkčních bloků, zamezit nepřiměřeně velkých příčných proudů. Může sloužit jako informační k návrhu pojistek nebo při optimalizaci celkového odběru zařízení při provozu na baterie.


....
Otevře stránky Fulltextové vyhledávání na celém serveru
Digitalizované odborné knihy
Velká encyklopedie pojmů a zkratek
Česko - anglicko - německý technický slovník
Klasický katalog firem, služeb a stránek
OnLine překladač  vět a textů (nepoužívá Google)
Stránky pro chvíle oddechu od studia, relaxace
Katalog českých firem dle technologií
Internetový odkazník
 Wikipedie   Seznam stránek   Kapitoly témat   Významné servery   Klíčová slova 
Otevře hlavní stranu společnosti AmaPro

Všechna práva vyhrazena. Určeno jen pro osobní využití. Bez předchozího písemného souhlasu správce www.amapro.cz je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce jakéhokoli materiálu nebo části materiálu zveřejněného na www.amapro.cz a to včetně šíření prostřednictvím elektronické pošty. Články, jejichž přímým autorem není amapro.cz lze publikovat pouze se souhlasem jejich majitelů či administrátoru příslušného webu.