www.amapro.cz & David Bazala [AmaPro]

Otevře webové stránky AmaPro


Otevře hlavní stránku společnosti AmaPro
Internetové stránky určené pro studenty středních a vysokých odborných škol.


amapro.cz/odkazy Projekt eliminuje vyhledávání klíčových slov na komerčních stránkách a v e-schopech.Nový projekt AmaPro Sekundární zpracování GISA

To je velmi podobné primárnímu GISA s tím rozdílem, že se gramatické zpracování vytváří již v textovém editoru na PC. To sebou přináší značné výhody v oblasti stabilizace programových modulů. Díky barev použitých při popisu programu lze zvýšit orientaci a globální vnímání celého programu. Znaková memorika textového programu nás již směřuje k používání stabilnějších symbolů pro definování jednotlivých procesů či příkazů. Ovšem vše je ještě značně uvolněné. Pomocí tabulátorů a strukturovanější stylizace textů se opět zvyšuje přehlednost. Programové moduly již dostávají své názvy. Taktéž zde vzniká první struktura označování odskokových bodů, které si již budeme označovat znaky pro další zpracování. Výhodu takto vzniklých textových bloků lze plně aplikovat v efektivním přeuspořádávání v celkové struktuře programů. Na papíře by jsme takové možnosti nedosáhli.

Je vidět, že na rozdíl od primárního zpracování se vyhýbáme nutných škrtání a přepisování. Vše plně uvítáme v případě vývoje nebo-li vkládání dalších a dalších příkazů, subrutin či odskokových návěstí. Jednoduchým vložením řádku v textovém dokumentu (obr.2) se rozšiřuje programová struktura jednotlivých programových modulů.


Obr.2: Čitelnější sekundární verze papírového primárního návrhu GISA

Proces sekundárního vývoje GISA je tedy jasný. Naše představy o výsledném produktu se pomalu přibližují k procesu transformace příkazů na vývojové programové prostředí např. C. Po zavedení všech nutných odskoků a procedur v programových modulech se dostáváme do dalšího kroku vývoje a to je převod našich smyšlených příkazů na již přesně definované syntaxi příkazů v některém vývojovém prostředí programovacího jazyka (např. C).
Otevře stránky Fulltextové vyhledávání na celém serveru
Digitalizované odborné knihy
Velká encyklopedie pojmů a zkratek
Česko - anglicko - německý technický slovník
Klasický katalog firem, služeb a stránek
OnLine překladač  vět a textů (nepoužívá Google)
Stránky pro chvíle oddechu od studia, relaxace
Katalog českých firem dle technologií
Internetový odkazník
 Wikipedie   Seznam stránek   Kapitoly témat   Významné servery   Klíčová slova 
Otevře hlavní stranu společnosti AmaPro

Všechna práva vyhrazena. Určeno jen pro osobní využití. Bez předchozího písemného souhlasu správce www.amapro.cz je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce jakéhokoli materiálu nebo části materiálu zveřejněného na www.amapro.cz a to včetně šíření prostřednictvím elektronické pošty. Články, jejichž přímým autorem není amapro.cz lze publikovat pouze se souhlasem jejich majitelů či administrátoru příslušného webu.