www.amapro.cz & David Bazala [AmaPro]

Otevře webové stránky AmaPro


Otevře hlavní stránku společnosti AmaPro
Internetové stránky určené pro studenty středních a vysokých odborných škol.


amapro.cz/odkazy Projekt eliminuje vyhledávání klíčových slov na komerčních stránkách a v e-schopech.Nový projekt AmaPro
JSR
příkaz pro provedení odskoku do jiné části paměti (např. subrutiny). Procesor přeruší běh hlavního programu a provede odskok na adresu uvedenou za JSR. Adresu ze které odskakuje si uloží (např. do zásobníku). Při následné instrukci RTS (návrat) se vyžádá obsah adresy ze které byl odskok proveden a aktualizuje se na adresové sběrnici (hlavní program pokračuje dál).

JSR$4000 provede odskok na adresu $4000 a běh programu pokračuje zde. $xxxx se používá v případě, kdy pevně víme, že tato adresa se nezmění. Používá se například při odkazu na rutiny ROM části adresace.

JSR $modul_12 se používá v případě oznámení odskoku do části programu modul12. Nevíme, do které části paměti bude modul_12 zaveden. Položka modul_12 je v podstatě proměnné o velikosti nutné k definování plné adresy v paměti.

Instrukce JSR používáme při nižším logickém návrhu. Pro blokové a vyšší logické programování se používá příkaz GOSUB

Otevře stránky Fulltextové vyhledávání na celém serveru
Digitalizované odborné knihy
Velká encyklopedie pojmů a zkratek
Česko - anglicko - německý technický slovník
Klasický katalog firem, služeb a stránek
OnLine překladač  vět a textů (nepoužívá Google)
Stránky pro chvíle oddechu od studia, relaxace
Katalog českých firem dle technologií
Internetový odkazník
 Wikipedie   Seznam stránek   Kapitoly témat   Významné servery   Klíčová slova 
Otevře hlavní stranu společnosti AmaPro

Všechna práva vyhrazena. Určeno jen pro osobní využití. Bez předchozího písemného souhlasu správce www.amapro.cz je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce jakéhokoli materiálu nebo části materiálu zveřejněného na www.amapro.cz a to včetně šíření prostřednictvím elektronické pošty. Články, jejichž přímým autorem není amapro.cz lze publikovat pouze se souhlasem jejich majitelů či administrátoru příslušného webu.