www.amapro.cz & David Bazala [AmaPro]

Otevře webové stránky AmaPro


Otevře hlavní stránku společnosti AmaPro
Internetové stránky určené pro studenty středních a vysokých odborných škol.


amapro.cz/odkazy Projekt eliminuje vyhledávání klíčových slov na komerčních stránkách a v e-schopech.Nový projekt AmaPro LDA

(naplnění akumulátoru - střadače)

Tato operace procesoru patří mezi nejzákladnější a nejčastěji používanou instrukcí procesoru. K registru zvaného akumulátor se vztahuje nejvíce operací. Celkový proces načtení do akumulátoru představuje několik operačních cyklů. V těchto cyklech je potřeba naadresovat adresovou sběrnici na požadované paměťové buňky. Akumulátor může získat datovou informaci z jakékoli části operační paměti. Instrukce LDA může nabývat více forem. Definujícím parametrem je adresa, která se uvádí za instrukcí LDA.

Např: (pro 16 bitovou adres. sběrnici)

LDA $a001 načte do akumulátoru hodnotu uloženou na adrese $a001

LDA $a000,X načte do akumulátoru hodnotu uloženou na adrese a000 + obsah registru X $a0 je bloková adresa, ke které je přičtena hodnota X registru pro získaní skutečné adresy

LDA $X,Y skutečná adresa je v registrech X a Y; X .. vyšší část, Y .. nižší část adresace

Samozřejmě dle výbavy procesoru existuje mnoho kombinací pro zadání adresy. Má-li procesor 16 bitové registry, je třeba si uvědomit s jakou části dvojbajtu se momentálně procesor pracuje. Každý procesor má různé tabulky a informační popisky, ve kterých získáme informace o každé operaci.


Otevře stránky Fulltextové vyhledávání na celém serveru
Digitalizované odborné knihy
Velká encyklopedie pojmů a zkratek
Česko - anglicko - německý technický slovník
Klasický katalog firem, služeb a stránek
OnLine překladač  vět a textů (nepoužívá Google)
Stránky pro chvíle oddechu od studia, relaxace
Katalog českých firem dle technologií
Internetový odkazník
 Wikipedie   Seznam stránek   Kapitoly témat   Významné servery   Klíčová slova 
Otevře hlavní stranu společnosti AmaPro

Všechna práva vyhrazena. Určeno jen pro osobní využití. Bez předchozího písemného souhlasu správce www.amapro.cz je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce jakéhokoli materiálu nebo části materiálu zveřejněného na www.amapro.cz a to včetně šíření prostřednictvím elektronické pošty. Články, jejichž přímým autorem není amapro.cz lze publikovat pouze se souhlasem jejich majitelů či administrátoru příslušného webu.