www.amapro.cz & David Bazala [AmaPro]

Otevře webové stránky AmaPro


Otevře hlavní stránku společnosti AmaPro
Internetové stránky určené pro studenty středních a vysokých odborných škol.


amapro.cz/odkazy Projekt eliminuje vyhledávání klíčových slov na komerčních stránkách a v e-schopech.Nový projekt AmaPro

Převedení znaku

Každý znak je pro převaděč (interpret) programovacího jazyka registrován pod číslem od 0 do 255. Tato registrace tvoří tvz. znakové stránky. Ty mohou být dle svého obsahu různé. Je to zpravidla důsledek odlišností národních písem a používaných jiných znaků (např.ł Ł a pod.). Mezi nejznámější patři ASCII, Kameník, Latin 2 a pod. Systém si náš znakový řetězec pamatuje jako řadu čísel, kterou pak generuje na obrazovku již jako písmena. Programátor často potřebuje zjistit registrační číslo znaku. Dotáže se na něj:

VRAŤ hodnota “A”

NAPIŠ hodnota

Na obrazovce se objeví:

65

Znamená to, že systém vede písmeno “A” pod registračním číslem 65. Následně se dá předpokládat “B”=66, “C”=67 a tak dále. I číslice jsou pro systém znaky, takže jejich hodnoty nejsou identické, jak by se dalo předpokládat. Např. “0”=50, “1”=51, “2”=52 a tak dále.

 

Otevře stránky Fulltextové vyhledávání na celém serveru
Digitalizované odborné knihy
Velká encyklopedie pojmů a zkratek
Česko - anglicko - německý technický slovník
Klasický katalog firem, služeb a stránek
OnLine překladač  vět a textů (nepoužívá Google)
Stránky pro chvíle oddechu od studia, relaxace
Katalog českých firem dle technologií
Internetový odkazník
 Wikipedie   Seznam stránek   Kapitoly témat   Významné servery   Klíčová slova 
Otevře hlavní stranu společnosti AmaPro

Všechna práva vyhrazena. Určeno jen pro osobní využití. Bez předchozího písemného souhlasu správce www.amapro.cz je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce jakéhokoli materiálu nebo části materiálu zveřejněného na www.amapro.cz a to včetně šíření prostřednictvím elektronické pošty. Články, jejichž přímým autorem není amapro.cz lze publikovat pouze se souhlasem jejich majitelů či administrátoru příslušného webu.