www.amapro.cz & David Bazala [Elektronika]

Otevře webové stránky AmaPro


Otevře hlavní stránku společnosti AmaPro
Internetové stránky určené pro studenty středních a vysokých odborných škol.


amapro.cz/odkazy Projekt eliminuje vyhledávání klíčových slov na komerčních stránkách a v e-schopech.Nový projekt AmaPro Základní elektrické vlastnosti dvojbranů

Vzhledem k velkému množství různých kombinovaných obvodů, nejsme schopni v reálném čase sledovat jejich skutečné vnitřní zapojení. Ačkoli jsou vnitřní obvodová zapojení tvořena aktivními a pasivními součástkami, jsou zde místečka, kde bychom ztratili mnoho času. Je třeba problematiku řešit efektivní cestou, abychom si dovedli obstarat právě potřebné informace a zbytečně nelistovali v tlustých knihách. Nemusím připomínat, jaké velké množství různých typových součástek s různým označením se dnes na našem trhu vyskytuje. Navíc velké množství speciálních obvodů (melodické zvonky...) mohou při oživování snížit orientační schopnosti i zkušených konstruktérů. Klasické kombinace nožiček tesláckých IO už nesedí na jiná IO a náhodná měření každé nožičky proti každé vnáší zmatek a ztrátu orientace. Jak tedy řešit situaci dokonalé orientace a přitom neztratit mnoho času studiem individuálních problémů ? Jistě každý z nás, třeba ve škole při měření, si všiml, jak někteří žáci bezmyšlenkovitě točí potenciometry a opisují hodnoty do tabulek. A o tom, co se děje uvnitř měřeného přípravku, ať se stará někdo jiný. Nám se nabízí možnost aplikovat tento přístup na dnešní informačně obsáhlou dobu. Ovšem nesmíme ztratit celkový přehled, musíme se naučit pracovat s co nejvíce IO, které se pro nás stanou černými skříňkami. U IO nás bude zajímat pouze funkce a pracovní podmínky. Funkce je důsledkem reakce výstupu na vstup, přičemž vstupy a výstupy můžou mít různé formy (zvuk, světlo, napětí, proud ..). Abychom nepoužívali neodborného termínu "černá skříňka", nahradíme je pojmem funkční blok. Funkční blok může představovat například: zesilovač, korektor, fotočidlo a podobně. Další výhodou funkčního bloku je jeho lepší manipulovatelnost při konstrukci většího elektrického obvodu. Kapitola metody hledání poruch, je ideálním příkladem tvorby funkčních bloků. Vše slouží k držení své schopnosti orientace se v problému. Velikost a složitost funkčních bloků si určíme sami. Potom není problém i pro méně znalého amatéra, pohybovat se ve velkých obvodech či systémech.

Abecední seznam všech článků Vyhledání pojmů ve článcích


Odkazník o elektronice
Rejstřík klíčových slov pro elektroniku ve vyhledávačích
seznam/elektronika
Katalog součástek
Elektronické součástky a katalogy TESLA
tesla/index_tesla.php
Analogové součástky
Využití klasických elektronických součástek v obvodech
ar/konstrukce_ar_1/rejstrik.php
Elektronické obvody
Setřídění elektronických obvodů dle funkcionality zapojení
katalogy/fb_csm/index.php
Výpočty filtrů
Aplikace pro filtry, nízkofrekvenční a vysokofrekvenční techniku
filtry/index_filtry.php
Katalogy TDA
Katalogový list analogových zesilovacích součástek
stranky/katalog/ark0_2.php
Zapojení kabelů
Popis vývodů a křížení různých propojovacích kabelů
konektory.php
Stavíme přijímače VKV
Vysokofrekvenční technika, vysílače, přijímače, předzesilovače.
vkv/obsah_vkv.php
Hledání součástky
Vyhledání součástky dle katalogového označení
vyhledavac_soucastek.php
Otevře stránky Fulltextové vyhledávání na celém serveru
Digitalizované odborné knihy
Velká encyklopedie pojmů a zkratek
Česko - anglicko - německý technický slovník
Klasický katalog firem, služeb a stránek
OnLine překladač  vět a textů (nepoužívá Google)
Stránky pro chvíle oddechu od studia, relaxace
Katalog českých firem dle technologií
Internetový odkazník
Otevře hlavní stranu pro oddíl elektroniky
 Wikipedie   Seznam stránek   Kapitoly témat   Významné servery   Klíčová slova 
Otevře hlavní stranu společnosti AmaPro

Všechna práva vyhrazena. Určeno jen pro osobní využití. Bez předchozího písemného souhlasu správce www.amapro.cz je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce jakéhokoli materiálu nebo části materiálu zveřejněného na www.amapro.cz a to včetně šíření prostřednictvím elektronické pošty. Články, jejichž přímým autorem není amapro.cz lze publikovat pouze se souhlasem jejich majitelů či administrátoru příslušného webu.