www.amapro.cz & David Bazala [Programování]

Otevře webové stránky AmaPro


Otevře hlavní stránku společnosti AmaPro
Internetové stránky určené pro studenty středních a vysokých odborných škol.


amapro.cz/odkazy Projekt eliminuje vyhledávání klíčových slov na komerčních stránkách a v e-schopech.Nový projekt AmaPro

d) bitová neekvivalence

 XORA#0x31; XORB#0x31; XORC#0x31; XORX#0x31; XORY#0x31

Instrukce provede bitový logickou neekvivalenci (operace EXOR) s konkrétním 8 bitovým registrem a přímou hodnotou. Mezi jednotlivými bity ve slabikách bude provedeno logické “a opačně”, jež způsobí to, že zůstane log1 je-li jeden bit log1 a druhý opačný, tedy log0. Log0 bude jen v případě, že oba bity jsou stejné. Tato instrukce nemá vliv na žádný příznak v S registru.

XORM#0x3131; XORN#0x3131

Instrukce provede bitový logickou neekvivalenci (operace EXOR) s konkrétním 16 bitovým registrem a přímou dvoj bajtovou hodnotou. Mezi jednotlivými bity ve slabikách bude provedeno logické “a opačně”, jež způsobí to, že zůstane log1 je-li jeden bit log1 a druhý opačný, tedy log0. Log0 bude jen v případě, že oba bity jsou stejné. Tato instrukce nemá vliv na žádný příznak v S registru.

XORA,B; XORA,C; XORB,C; XORA,X; XORA,Y; XORB,X; XORB,Y; XORC,X; XORC,Y

Instrukce provede bitový logickou neekvivalenci (operace EXOR) mezi dvěma konkrétními 8 bitovým registry. Mezi jednotlivými bity ve slabikách bude provedeno logické “a opačně”, jež způsobí to, že zůstane log1 je-li jeden bit log1 a druhý opačný, tedy log0. Log0 bude jen v případě, že oba bity jsou stejné. Tato instrukce nemá vliv na žádný příznak v S registru.

XOR*M,0x31; XOR*N,0x31

Instrukce provede bitový logickou neekvivalenci (operace EXOR) s paměťovou buňkou na kterou ukazuje 16 bitový registr M nebo N a s přímou hodnotou. Mezi jednotlivými bity ve slabikách bude provedeno logické “a opačně”, jež způsobí to, že zůstane log1 je-li jeden bit log1 a druhý opačný, tedy log0. Log0 bude jen v případě, že oba bity jsou stejné. Tato instrukce nemá vliv na žádný příznak v S registru.

XOR *M,A; XOR *M,B; XOR *M,C; XOR *M,X; XOR *M,Y; XOR *N,A; XOR *N,B; XOR *N,C; XOR *N,X; XOR *N,Y

Instrukce provede bitový logickou neekvivalenci (operace EXOR) s paměťovou buňkou na kterou ukazuje 16 bitový registr M nebo N a s aktuální hodnotou konkrétního 8 bitového registru. Mezi jednotlivými bity ve slabikách bude provedeno logické “a opačně”, jež způsobí to, že zůstane log1 je-li jeden bit log1 a druhý opačný, tedy log0. Log0 bude jen v případě, že oba bity jsou stejné. Tato instrukce nemá vliv na žádný příznak v S registru.

XOR$0x1234,0x31

Instrukce provede bitový logickou neekvivalenci (operace EXOR) s konstantní  paměťovou buňkou a s přímou hodnotou. Mezi jednotlivými bity ve slabikách bude provedeno logické “a opačně”, jež způsobí to, že zůstane log1 je-li jeden bit log1 a druhý opačný, tedy log0. Log0 bude jen v případě, že oba bity jsou stejné. Tato instrukce nemá vliv na žádný příznak v S registru.

XOR$0x1234,A; XOR$0x1234,B; XOR$0x1234,C; XOR$0x1234,X; XOR$0x1234,Y

Instrukce provede bitový logickou neekvivalenci (operace EXOR) s konstantní  paměťovou buňkou a s aktuální hodnotou konkrétního 8 bitového registru. Mezi jednotlivými bity ve slabikách bude provedeno logické “a opačně”, jež způsobí to, že zůstane log1 je-li jeden bit log1 a druhý opačný, tedy log0. Log0 bude jen v případě, že oba bity jsou stejné. Tato instrukce nemá vliv na žádný příznak v S registru.Abecední seznam všech článků Vyhledání pojmů ve článcích
PHP práce s poli
Práce s poli a položkamy v PHP.
stranky/php_array
Popis jazaka C
Průvodce příkazy programovacího jazyka C.
programovani/jazyk_c
Řetězce PHP
Informace o chování řetězců v programování PHP.
php/obsah_php_string.php
Procesory a mikroprocesory
Obecný úvod do základů mikroprocesorové techniky, architektury počítačů
knihy/mikroprocesory/obsah_mikro2.php
CSS html vlasnosti
Přehled CSS vlastností pro tvorbu webu
datove_zdroje/stranky/css
Hybridní počítače
Počítače, jejichž základem je standardní analogová počítací síť.
knihy/hybridni_pocitace
Mikroprocesory IV.
Varianty návrhu číslicových řídících systémů realizovaných jako sekvenční obvody.
programovani/procesory_4
Programování PHP
Články o programování webových stránek pomocí PHP.
internet/katalog_programovani_php
Mikropočítače a jejich programování
Nízká forma programování, assembler a struktura procesorů.
knihy/mikropocitace/obsah_mikro1.php
Otevře stránky Fulltextové vyhledávání na celém serveru
Digitalizované odborné knihy
Velká encyklopedie pojmů a zkratek
Česko - anglicko - německý technický slovník
Klasický katalog firem, služeb a stránek
OnLine překladač  vět a textů (nepoužívá Google)
Stránky pro chvíle oddechu od studia, relaxace
Katalog českých firem dle technologií
Internetový odkazník
Otevře hlavní stranu pro oddíl programování
 Wikipedie   Seznam stránek   Kapitoly témat   Významné servery   Klíčová slova 
Otevře hlavní stranu společnosti AmaPro

Všechna práva vyhrazena. Určeno jen pro osobní využití. Bez předchozího písemného souhlasu správce www.amapro.cz je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce jakéhokoli materiálu nebo části materiálu zveřejněného na www.amapro.cz a to včetně šíření prostřednictvím elektronické pošty. Články, jejichž přímým autorem není amapro.cz lze publikovat pouze se souhlasem jejich majitelů či administrátoru příslušného webu.