www.amapro.cz & David Bazala [Programování]

Otevře webové stránky AmaPro


Otevře hlavní stránku společnosti AmaPro
Internetové stránky určené pro studenty středních a vysokých odborných škol.


amapro.cz/odkazy Projekt eliminuje vyhledávání klíčových slov na komerčních stránkách a v e-schopech.Nový projekt AmaPro

Operace porovnání

b) porovnání registru a paměti

CMA$0x1234; CMB$0x1234; CMC$0x1234; CMX$0x1234; CMY$0x1234

Instrukce provede operaci Compare s aktuálním obsahem konkrétního registru, kterou aplikuje na aktuální hodnotu konstantní adresy 0x1234. Při shodě všech bitů je nastaven příznak Z (Zero) na log1 v stavovém registru S. V jiném případě je Z flag sesazen na log0. Tato instrukce vždy ovlivní nastavení Z flagu, je proto nutné její hodnotu před použitím Compare modifikovat dle potřeby pomocí CLZ nebo SEZ. V případě 8 bitového slova je vždy sesazen bit A (Aux) v S-registru.

CMM$0x1234; CMN$0x1234

Instrukce provede operaci Compare s aktuálním obsahem konkrétního 16 bitového registru, kterou aplikuje na aktuální hodnotu konstantní adresy 0x1234 a 0x1235. Vyšší část porovnávané hodnoty 16 bitového slova leží na zadané adrese, nižší část adresy leží o jednu adresní buńku dál. Při shodě všech 16 bitů je nastaven příznak Z (Zero) na log1 v stavovém registru S. V jiném případě je Z flag sesazen na log0. Tato instrukce vždy ovlivní nastavení Z flagu a A flagu, je proto nutné její hodnotu před použitím Compare modifikovat dle potřeby pomocí CLZ, CLA nebo SEZ, SEA. Vzhledem k tomu, že se jedná o práci s 16 bitovým slovem, je modifikován i příznak A (Aux), který informuje o uskutečnění operace Compare v registru M nebo N.

CMA,X$0x1234; CMA,Y$0x1234; CMB,X$0x1234; CMB,Y$0x1234; CMC,X$0x1234; CMC,Y$0x1234

Instrukce provede operaci Compare s aktuálním obsahem konkrétního registru, kterou aplikuje na aktuální hodnotu ležící na adrese. Adresa je určená z konstantní adresy 0x1234 a příslušného indexového registru. Platí zde znaménková konvence nejvyššího bitu v indexovém registru, takže výsledná adresa může být od konstanty v rozmezí +127 a –128 adresních buněk. Při shodě všech bitů je nastaven příznak Z (Zero) na log1 v stavovém registru S. V jiném případě je Z flag sesazen na log0. Tato instrukce vždy ovlivní nastavení Z flagu, je proto nutné její hodnotu před použitím Compare modifikovat dle potřeby pomocí CLZ nebo SEZ. V případě 8 bitového slova je vždy sesazen bit A (Aux) v S-registru.

CMA*M; CMA*N; CMB*M; CMB*N; CMC*M; CMC*N; CMX*M; CMX*N; CMY*M; CMV*A

Instrukce provede operaci Compare s aktuálním obsahem konkrétního registru, kterou aplikuje na aktuální hodnotu adresy, jejíž identifikační hodnota leží v konkrétním 16 bitovém registru M nebo N. Nebo-li dojde porovnání hodnoty registru s hodnoto na adrese, na kterou ukazuje 16 bitový registr. Při shodě všech bitů je nastaven příznak Z (Zero) na log1 v stavovém registru S. V jiném případě je Z flag sesazen na log0. Tato instrukce vždy ovlivní nastavení Z flagu, je proto nutné její hodnotu před použitím Compare modifikovat dle potřeby pomocí CLZ nebo SEZ. V případě 8 bitového slova je vždy sesazen bit A (Aux) v S-registru.Abecední seznam všech článků Vyhledání pojmů ve článcích
Popis jazaka C
Průvodce příkazy programovacího jazyka C.
programovani/jazyk_c
Databáze ikon
Ikony a malé obrázky pro tlačítka či jiné použití
datove_zdroje/icony/icony.php
Animované obrázky
Animované gify a malé obrázky pro všeobecné využití.
datove_zdroje/animace
Odkazník o programování
Rejstřík klíčových slov pro programování ve vyhledávačích.
programovani/programovani.php
Objektové programování c++
Jazyk C, Objektové programování c++
internet/katalog_programovani_c
Weby o programování
Odkazy na velké servery o programování a vývoji SW
odkazy/programovani
Řetězce PHP
Informace o chování řetězců v programování PHP.
php/obsah_php_string.php
Zapojení kabelů
Popis vývodů a křížení různých propojovacích kabelů
konektory.php
Mikropočítače
Seznámení s obecnou problematikou počítačů a mikropočítačů.
programovani/mikropocitace
Otevře stránky Fulltextové vyhledávání na celém serveru
Digitalizované odborné knihy
Velká encyklopedie pojmů a zkratek
Česko - anglicko - německý technický slovník
Klasický katalog firem, služeb a stránek
OnLine překladač  vět a textů (nepoužívá Google)
Stránky pro chvíle oddechu od studia, relaxace
Katalog českých firem dle technologií
Internetový odkazník
Otevře hlavní stranu pro oddíl programování
 Wikipedie   Seznam stránek   Kapitoly témat   Významné servery   Klíčová slova 
Otevře hlavní stranu společnosti AmaPro

Všechna práva vyhrazena. Určeno jen pro osobní využití. Bez předchozího písemného souhlasu správce www.amapro.cz je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce jakéhokoli materiálu nebo části materiálu zveřejněného na www.amapro.cz a to včetně šíření prostřednictvím elektronické pošty. Články, jejichž přímým autorem není amapro.cz lze publikovat pouze se souhlasem jejich majitelů či administrátoru příslušného webu.