www.amapro.cz & David Bazala [Programování]

Otevře webové stránky AmaPro


Otevře hlavní stránku společnosti AmaPro
Internetové stránky určené pro studenty středních a vysokých odborných škol.


amapro.cz/odkazy Projekt eliminuje vyhledávání klíčových slov na komerčních stránkách a v e-schopech.Nový projekt AmaPro

Operace posuvu a rotace

b) rotace doprava a doleva

ROLA; ROLB; ROLC; ROLX; ROLY

Instrukce provede rotaci v příslušném 8 bitovém registru do leva. Tedy od nižšího bitu k vyššímu a to tak, že bit, který by se posouval na nadbytečnou pozici, je překopírován do Carry flag. Můžeme mluvit o jakém si přetékajícím bitu. Původní hodnota CF je tedy nenávratně přepsána. Nově vzniklá díra na nultém bitu je naplněna přetékajícím bitem. Všechny ostatní bity uvnitř registru se posunují do leva. Lze říct, že vnitřní obsah bitů v Bajtu rotuje dokola směrem doleva s tím, že přetékající bit je vždy kopírován do CF.

ROL$0x1234

Instrukce provede rotaci doleva přímo v obsahu konstantní adresy. Tedy od nižšího bitu k vyššímu a to tak, že bit, který by se posouval na nadbytečnou pozici, je překopírován do Carry flag. Můžeme mluvit o jakém si přetékajícím bitu. Původní hodnota CF je tedy nenávratně přepsána. Nově vzniklá díra na nultém bitu je naplněna přetékajícím bitem. Všechny ostatní bity uvnitř registru se posunují do leva. Lze říct, že vnitřní obsah bitů v Bajtu rotuje dokola směrem doleva s tím, že přetékající bit je vždy kopírován do CF.

RORA; RORB; RORC; RORX; RORY

Instrukce provede rotaci v příslušném 8 bitovém registru do prava. Tedy od nejvyššího bitu k nejnižšímu a to tak, že bit, který by se posouval na chybějící pozici, je překopírován do Carry flag. Můžeme mluvit o jakém si podtékajícím bitu. Původní hodnota CF je tedy nenávratně přepsána. Nově vzniklá díra na sedmém bitu je naplněna podtékajícím bitem. Všechny ostatní bity uvnitř registru se posunují do prava. Lze říct, že vnitřní obsah bitů v Bajtu rotuje dokola směrem doprava s tím, že přetékající bit je vždy kopírován do CF.

ROR$0x1234

Instrukce provede rotaci doprava přímo v obsahu konstantní adresy. Tedy od nejvyššího bitu k nejnižšímu a to tak, že bit, který by se posouval na chybějící pozici, je překopírován do Carry flag. Můžeme mluvit o jakém si podtékajícím bitu. Původní hodnota CF je tedy nenávratně přepsána. Nově vzniklá díra na sedmém bitu je naplněna podtékajícím bitem. Všechny ostatní bity uvnitř registru se posunují do prava. Lze říct, že vnitřní obsah bitů v Bajtu rotuje dokola směrem doprava s tím, že přetékající bit je vždy kopírován do CF.

RCLA; RCLB; RCLC; RCLX; RCLY

Instrukce provede rotaci v příslušném 8 bitovém registru do leva. Tedy od nižšího bitu k vyššímu a to tak, že bit, který by se posouval na nadbytečnou pozici, je překopírován do Carry flag. Můžeme mluvit o jakém si přetékajícím bitu. Původní hodnota CF je ale kopírována na vzniklou díru na nultém bitu. Všechny ostatní bity uvnitř registru se posunují do leva. Lze říct, že vnitřní obsah bitů v Bajtu rotuje dokola směrem doleva s tím, že přetékající bit je vždy dočasně uložen v CF.

RCL$0x1234

Instrukce provede rotaci doleva přímo v obsahu konstantní adresy. Tedy od nižšího bitu k vyššímu a to tak, že bit, který by se posouval na nadbytečnou pozici, je překopírován do Carry flag. Můžeme mluvit o jakém si přetékajícím bitu. Původní hodnota CF je ale kopírována na vzniklou díru na nultém bitu. Všechny ostatní bity uvnitř registru se posunují do leva. Lze říct, že vnitřní obsah bitů v Bajtu rotuje dokola směrem doleva s tím, že přetékající bit je vždy dočasně uložen v CF.

RCRA; RCRB; RCRC; RCRX; RCRY

Instrukce provede rotaci v příslušném 8 bitovém registru do prava. Tedy od nejvyššího bitu k nejnižšímu a to tak, že bit, který by se posouval na chybějící pozici, je překopírován do Carry flag. Můžeme mluvit o jakém si podtékajícím bitu. Původní hodnota CF je ale kopírována na vzniklou díru na sedmém bitu. Všechny ostatní bity uvnitř registru se posunují do prava. Lze říct, že vnitřní obsah bitů v Bajtu rotuje dokola směrem doprava s tím, že podtékající bit je vždy dočasně uložen v CF.

RCR$0x1234

Instrukce provede rotaci doprava přímo v obsahu konstantní adresy. Tedy od nejvyššího bitu k nejnižšímu a to tak, že bit, který by se posouval na chybějící pozici, je překopírován do Carry flag. Můžeme mluvit o jakém si podtékajícím bitu. Původní hodnota CF je ale kopírována na vzniklou díru na sedmém bitu. Všechny ostatní bity uvnitř registru se posunují do prava. Lze říct, že vnitřní obsah bitů v Bajtu rotuje dokola směrem doprava s tím, že podtékající bit je vždy dočasně uložen v CF.Abecední seznam všech článků Vyhledání pojmů ve článcích
CSS html vlasnosti
Přehled CSS vlastností pro tvorbu webu
datove_zdroje/stranky/css
Databáze obrázků
Malé a velké obrázky, podlkady, tlačítka, okrasné čáry a pod.
datove_zdroje/obrazky
Objektové programování c++
Jazyk C, Objektové programování c++
internet/katalog_programovani_c
Hybridní počítače
Počítače, jejichž základem je standardní analogová počítací síť.
knihy/hybridni_pocitace
JavaScript - ukázky
Příklady užití některých často používaných efektů na stránky.
katalogy/javascript
OnLine televize
Seznam světových on line televizních vysílání
internet/katalog_internetove_televize
Mikropočítače
Seznámení s obecnou problematikou počítačů a mikropočítačů.
programovani/mikropocitace
Procesory a mikroprocesory
Obecný úvod do základů mikroprocesorové techniky, architektury počítačů
knihy/mikroprocesory/obsah_mikro2.php
Popis jazaka C
Průvodce příkazy programovacího jazyka C.
programovani/jazyk_c
Otevře stránky Fulltextové vyhledávání na celém serveru
Digitalizované odborné knihy
Velká encyklopedie pojmů a zkratek
Česko - anglicko - německý technický slovník
Klasický katalog firem, služeb a stránek
OnLine překladač  vět a textů (nepoužívá Google)
Stránky pro chvíle oddechu od studia, relaxace
Katalog českých firem dle technologií
Internetový odkazník
Otevře hlavní stranu pro oddíl programování
 Wikipedie   Seznam stránek   Kapitoly témat   Významné servery   Klíčová slova 
Otevře hlavní stranu společnosti AmaPro

Všechna práva vyhrazena. Určeno jen pro osobní využití. Bez předchozího písemného souhlasu správce www.amapro.cz je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce jakéhokoli materiálu nebo části materiálu zveřejněného na www.amapro.cz a to včetně šíření prostřednictvím elektronické pošty. Články, jejichž přímým autorem není amapro.cz lze publikovat pouze se souhlasem jejich majitelů či administrátoru příslušného webu.