www.amapro.cz & David Bazala [Programování]

Otevře webové stránky AmaPro


Otevře hlavní stránku společnosti AmaPro
Internetové stránky určené pro studenty středních a vysokých odborných škol.


amapro.cz/odkazy Projekt eliminuje vyhledávání klíčových slov na komerčních stránkách a v e-schopech.Nový projekt AmaPro

Skokové operace

a) instukce nepodmíněného skoku

JMP$0x1234

Instrukce provede nepodmíněný odskok na přímo definovanou adresu. Odskok je proveden, tak, že procesor začne provádět operace od definované adresy, aniž by si pamatoval ze které adresy byl odskok volán. Tato instrukce tedy neovlivňuje obsah zásobníku a nemá vliv na žádný příznak v S registru. Nekorektní adresa může způsobit zacyklení či zcela narušit stabilitu OS.

JMP*0x1234

Instrukce provede nepodmíněný odskok na adresu, jejíž hodnota je uložená na adrese 0x1234 a 0x1235. Výsledná hodnota adresy skoku je pak dána tak, že na adrese 0x1234 leží vyšší část cílové adresy a na adrese 0x1235 leží nižší část cílové adresy. Odskok je proveden, tak, že procesor začne provádět operace od definované adresy, aniž by si pamatoval ze které adresy byl odskok volán. Tato instrukce tedy neovlivňuje obsah zásobníku a nemá vliv na žádný příznak v S registru. Nekorektní adresa může způsobit zacyklení či zcela narušit stabilitu OS.

JMP*M; JMP*N

Instrukce provede nepodmíněný odskok na adresu, jejíž hodnota je uložená v konkrétním 16 bitovém registru M nebo N. Odskok je proveden, tak, že procesor začne provádět operace od definované adresy, aniž by si pamatoval ze které adresy byl odskok volán. Tato instrukce tedy neovlivňuje obsah zásobníku a nemá vliv na žádný příznak v S registru. Nekorektní adresa může způsobit zacyklení či zcela narušit stabilitu OS.

JSR$0x1234

Instrukce provede nepodmíněný odskok na přímo definovanou adresu. Odskok je proveden, tak, že procesor začne provádět operace od definované adresy, přičemž si pamatuje ze které adresy byl odskok volán. Tato instrukce tedy ovlivňuje obsah zásobníku, ale nemá vliv na žádný příznak v S registru. Adresa, ze která je JSR voláno je uložena jako 2 bajty v zásobníku a to na nejvyšší pozice. Přirozeně je posunut i ukazatel na vrchol zásobníku. Následná instrukce RTS vyzvedne odskokovou adresu ze zásobníku a to jako opět dva bajty a sníží vrchol zásobníku. Při použití dalších zápisů do zásobníku ve volané proceduře je nutné zpětně správně vyprazdňovat zásobník, aby došlo k správné interpretaci RTS a návratu na odskokouvou adresu. Nekorektní adresa nebo posun v zásobníku může způsobit zacyklení či zcela narušit stabilitu OS.

JSR*0x1234

Instrukce provede nepodmíněný odskok na adresu, jejíž hodnota je uložená na adrese 0x1234 a 0x1235. Výsledná hodnota adresy skoku je pak dána tak, že na adrese 0x1234 leží vyšší část cílové adresy a na adrese 0x1235 leží nižší část cílové adresy. Odskok je proveden, tak, že procesor začne provádět operace od definované adresy, přičemž si pamatuje ze které adresy byl odskok volán. Tato instrukce tedy ovlivňuje obsah zásobníku, ale nemá vliv na žádný příznak v S registru. Adresa, ze která je JSR voláno je uložena jako 2 bajty v zásobníku a to na nejvyšší pozice. Přirozeně je posunut i ukazatel na vrchol zásobníku. Následná instrukce RTS vyzvedne odskokovou adresu ze zásobníku a to jako opět dva bajty a sníží vrchol zásobníku. Při použití dalších zápisů do zásobníku ve volané proceduře je nutné zpětně správně vyprazdňovat zásobník, aby došlo k správné interpretaci RTS a návratu na odskokouvou adresu. Nekorektní adresa nebo posun v zásobníku může způsobit zacyklení či zcela narušit stab

JSR*M; JSR*N

Instrukce provede nepodmíněný odskok na adresu, jejíž hodnota je uložená v konkrétním 16 bitovém registru M nebo N. Odskok je proveden, tak, že procesor začne provádět operace od definované adresy, přičemž si pamatuje ze které adresy byl odskok volán. Tato instrukce tedy ovlivňuje obsah zásobníku, ale nemá vliv na žádný příznak v S registru. Adresa, ze která je JSR voláno je uložena jako 2 bajty v zásobníku a to na nejvyšší pozice. Přirozeně je posunut i ukazatel na vrchol zásobníku. Následná instrukce RTS vyzvedne odskokovou adresu ze zásobníku a to jako opět dva bajty a sníží vrchol zásobníku. Při použití dalších zápisů do zásobníku ve volané proceduře je nutné zpětně správně vyprazdňovat zásobník, aby došlo k správné interpretaci RTS a návratu na odskokouvou adresu. Nekorektní adresa nebo posun v zásobníku může způsobit zacyklení či zcela narušit stabilitu OS.Abecední seznam všech článků Vyhledání pojmů ve článcích
PHP práce s poli
Práce s poli a položkamy v PHP.
stranky/php_array
Mikroprocesory IV.
Varianty návrhu číslicových řídících systémů realizovaných jako sekvenční obvody.
programovani/procesory_4
JavaScript - ukázky
Příklady užití některých často používaných efektů na stránky.
katalogy/javascript
Mikropočítače a jejich programování
Nízká forma programování, assembler a struktura procesorů.
knihy/mikropocitace/obsah_mikro1.php
Zapojení kabelů
Popis vývodů a křížení různých propojovacích kabelů
konektory.php
OnLine televize
Seznam světových on line televizních vysílání
internet/katalog_internetove_televize
Programování PHP
Články o programování webových stránek pomocí PHP.
internet/katalog_programovani_php
Databáze obrázků
Malé a velké obrázky, podlkady, tlačítka, okrasné čáry a pod.
datove_zdroje/obrazky
Weby o programování
Odkazy na velké servery o programování a vývoji SW
odkazy/programovani
Otevře stránky Fulltextové vyhledávání na celém serveru
Digitalizované odborné knihy
Velká encyklopedie pojmů a zkratek
Česko - anglicko - německý technický slovník
Klasický katalog firem, služeb a stránek
OnLine překladač  vět a textů (nepoužívá Google)
Stránky pro chvíle oddechu od studia, relaxace
Katalog českých firem dle technologií
Internetový odkazník
Otevře hlavní stranu pro oddíl programování
 Wikipedie   Seznam stránek   Kapitoly témat   Významné servery   Klíčová slova 
Otevře hlavní stranu společnosti AmaPro

Všechna práva vyhrazena. Určeno jen pro osobní využití. Bez předchozího písemného souhlasu správce www.amapro.cz je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce jakéhokoli materiálu nebo části materiálu zveřejněného na www.amapro.cz a to včetně šíření prostřednictvím elektronické pošty. Články, jejichž přímým autorem není amapro.cz lze publikovat pouze se souhlasem jejich majitelů či administrátoru příslušného webu.