www.amapro.cz & David Bazala [Programování]

Otevře webové stránky AmaPro


Otevře hlavní stránku společnosti AmaPro
Internetové stránky určené pro studenty středních a vysokých odborných škol.


amapro.cz/odkazy Projekt eliminuje vyhledávání klíčových slov na komerčních stránkách a v e-schopech.Nový projekt AmaPro

Skokové operace

a) instukce nepodmíněného skoku

JMP$0x1234

Instrukce provede nepodmíněný odskok na přímo definovanou adresu. Odskok je proveden, tak, že procesor začne provádět operace od definované adresy, aniž by si pamatoval ze které adresy byl odskok volán. Tato instrukce tedy neovlivňuje obsah zásobníku a nemá vliv na žádný příznak v S registru. Nekorektní adresa může způsobit zacyklení či zcela narušit stabilitu OS.

JMP*0x1234

Instrukce provede nepodmíněný odskok na adresu, jejíž hodnota je uložená na adrese 0x1234 a 0x1235. Výsledná hodnota adresy skoku je pak dána tak, že na adrese 0x1234 leží vyšší část cílové adresy a na adrese 0x1235 leží nižší část cílové adresy. Odskok je proveden, tak, že procesor začne provádět operace od definované adresy, aniž by si pamatoval ze které adresy byl odskok volán. Tato instrukce tedy neovlivňuje obsah zásobníku a nemá vliv na žádný příznak v S registru. Nekorektní adresa může způsobit zacyklení či zcela narušit stabilitu OS.

JMP*M; JMP*N

Instrukce provede nepodmíněný odskok na adresu, jejíž hodnota je uložená v konkrétním 16 bitovém registru M nebo N. Odskok je proveden, tak, že procesor začne provádět operace od definované adresy, aniž by si pamatoval ze které adresy byl odskok volán. Tato instrukce tedy neovlivňuje obsah zásobníku a nemá vliv na žádný příznak v S registru. Nekorektní adresa může způsobit zacyklení či zcela narušit stabilitu OS.

JSR$0x1234

Instrukce provede nepodmíněný odskok na přímo definovanou adresu. Odskok je proveden, tak, že procesor začne provádět operace od definované adresy, přičemž si pamatuje ze které adresy byl odskok volán. Tato instrukce tedy ovlivňuje obsah zásobníku, ale nemá vliv na žádný příznak v S registru. Adresa, ze která je JSR voláno je uložena jako 2 bajty v zásobníku a to na nejvyšší pozice. Přirozeně je posunut i ukazatel na vrchol zásobníku. Následná instrukce RTS vyzvedne odskokovou adresu ze zásobníku a to jako opět dva bajty a sníží vrchol zásobníku. Při použití dalších zápisů do zásobníku ve volané proceduře je nutné zpětně správně vyprazdňovat zásobník, aby došlo k správné interpretaci RTS a návratu na odskokouvou adresu. Nekorektní adresa nebo posun v zásobníku může způsobit zacyklení či zcela narušit stabilitu OS.

JSR*0x1234

Instrukce provede nepodmíněný odskok na adresu, jejíž hodnota je uložená na adrese 0x1234 a 0x1235. Výsledná hodnota adresy skoku je pak dána tak, že na adrese 0x1234 leží vyšší část cílové adresy a na adrese 0x1235 leží nižší část cílové adresy. Odskok je proveden, tak, že procesor začne provádět operace od definované adresy, přičemž si pamatuje ze které adresy byl odskok volán. Tato instrukce tedy ovlivňuje obsah zásobníku, ale nemá vliv na žádný příznak v S registru. Adresa, ze která je JSR voláno je uložena jako 2 bajty v zásobníku a to na nejvyšší pozice. Přirozeně je posunut i ukazatel na vrchol zásobníku. Následná instrukce RTS vyzvedne odskokovou adresu ze zásobníku a to jako opět dva bajty a sníží vrchol zásobníku. Při použití dalších zápisů do zásobníku ve volané proceduře je nutné zpětně správně vyprazdňovat zásobník, aby došlo k správné interpretaci RTS a návratu na odskokouvou adresu. Nekorektní adresa nebo posun v zásobníku může způsobit zacyklení či zcela narušit stab

JSR*M; JSR*N

Instrukce provede nepodmíněný odskok na adresu, jejíž hodnota je uložená v konkrétním 16 bitovém registru M nebo N. Odskok je proveden, tak, že procesor začne provádět operace od definované adresy, přičemž si pamatuje ze které adresy byl odskok volán. Tato instrukce tedy ovlivňuje obsah zásobníku, ale nemá vliv na žádný příznak v S registru. Adresa, ze která je JSR voláno je uložena jako 2 bajty v zásobníku a to na nejvyšší pozice. Přirozeně je posunut i ukazatel na vrchol zásobníku. Následná instrukce RTS vyzvedne odskokovou adresu ze zásobníku a to jako opět dva bajty a sníží vrchol zásobníku. Při použití dalších zápisů do zásobníku ve volané proceduře je nutné zpětně správně vyprazdňovat zásobník, aby došlo k správné interpretaci RTS a návratu na odskokouvou adresu. Nekorektní adresa nebo posun v zásobníku může způsobit zacyklení či zcela narušit stabilitu OS.Abecední seznam všech článků Vyhledání pojmů ve článcích
Procesory a mikroprocesory
Obecný úvod do základů mikroprocesorové techniky, architektury počítačů
knihy/mikroprocesory/obsah_mikro2.php
Weby o programování
Odkazy na velké servery o programování a vývoji SW
odkazy/programovani
Mikropočítače
Seznámení s obecnou problematikou počítačů a mikropočítačů.
programovani/mikropocitace
OnLine televize
Seznam světových on line televizních vysílání
internet/katalog_internetove_televize
Popis jazaka C
Průvodce příkazy programovacího jazyka C.
programovani/jazyk_c
Odkazník o programování
Rejstřík klíčových slov pro programování ve vyhledávačích.
programovani/programovani.php
CSS html vlasnosti
Přehled CSS vlastností pro tvorbu webu
datove_zdroje/stranky/css
PHP práce s poli
Práce s poli a položkamy v PHP.
stranky/php_array
Databáze ikon
Ikony a malé obrázky pro tlačítka či jiné použití
datove_zdroje/icony/icony.php
Otevře stránky Fulltextové vyhledávání na celém serveru
Digitalizované odborné knihy
Velká encyklopedie pojmů a zkratek
Česko - anglicko - německý technický slovník
Klasický katalog firem, služeb a stránek
OnLine překladač  vět a textů (nepoužívá Google)
Stránky pro chvíle oddechu od studia, relaxace
Katalog českých firem dle technologií
Internetový odkazník
Otevře hlavní stranu pro oddíl programování
 Wikipedie   Seznam stránek   Kapitoly témat   Významné servery   Klíčová slova 
Otevře hlavní stranu společnosti AmaPro

Všechna práva vyhrazena. Určeno jen pro osobní využití. Bez předchozího písemného souhlasu správce www.amapro.cz je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce jakéhokoli materiálu nebo části materiálu zveřejněného na www.amapro.cz a to včetně šíření prostřednictvím elektronické pošty. Články, jejichž přímým autorem není amapro.cz lze publikovat pouze se souhlasem jejich majitelů či administrátoru příslušného webu.