Česká verze English version Deutsch version
www.amapro.cz & David Bazala [Telekomunikace]

Otevře webové stránky AmaPro


Otevře hlavní stránku společnosti AmaPro
Internetové stránky určené pro studenty středních a vysokých odborných škol.


amapro.cz/odkazy Projekt eliminuje vyhledávání klíčových slov na komerčních stránkách a v e-schopech.Nový projekt AmaPro

Soubor nejdůležitějších signálů DSS1

[ALERT]
Tímto signálem informuje strana volaného o tom, že začalo vyzvánění volaného účastníka.

[CALL PROC]
Tímto signálem informuje strana volaného o tom, že všechny informace o identifikaci koncového účastníka jsou už k dispozici a volaný existuje. Následně započne strana volaného procesy vyhledávání oprávnění, zda je volný, možnost napojení a podobně. Je-li volný, následně strana volaného posílá signál ALERT.

[CONNECT]
Tento signál generuje strana volaného nebo volajícího a to v závislosti na tom, kdo první vyzvedne v procesu vyzvánění a čekání na hovor. Tímto signálem se dává na vědomí druhé straně, aby akceptovala příslušný (již dříve vybraný) B kanál, kde budou přenášená hovorová data. Druhá strana zpravidla odpovídá signálem CONNECT ACKnowledge.

[DISCONNECT]
Tento signál generuje ta strana, která během hovoru (aktivního B kanálu) první zavěsí. Dává tím na vědomí druhé straně, že účastník ukončuje hovor a je možné později uvolnit hovorovou cestu a odpojit příslušný B kanál. Nadřízená ústředna druhého účastníka by měla zajistit nezavěšenému obsazovací tón a započít proces rušení spoje. Respektive odpovídá RELASE.

[CONNECT_ACK]
Tento signál generuje ta strana budovaného telefonního spojení, která přijme signál CONNECT z protější strany. Zpráva je informací o tom, že volaný účastník vyzvednul a je připraven akceptovat hovorová data na domluveném B kanálu. Volající tímto signálem odpovídá, že spoj neustále platí a tímto okamžikem také začíná korektní hovor.

[INFO]
Tento signál generuje strana volajícího a jeho úkolem je dopravit dodatečné informace k nadřízené ústředně. Ta na základě těchto informací buduje spoj. Například, nepodaří-li se dopravit všechny informace v signálu SETUP, je možné je do jisté časové doby doručit pomocí této zprávy. Jedná se především o čísla volaného, neboť volající může vytáčet čísla postupně a pomalu.

[RELASE]
Tímto signálem vyzývá každá strana účastníka svou nadřízenou ústřednu, aby započala proces rušení dříve vybudovaného spoje a uvolnila použitý B kanál. Nadřízená ústředna, která tuto zprávu přijala jako první začne rušit v dalších ústřednách dohledy nad spojem. K volané straně přenese informaci tak, že ke koncovému zařízení zašle také signál RELASE.

[RELASE_COMP]
Tento signál generuje nadřízená ústředna nebo zařízení k opačné straně a sděluje tak, že akceptovala absolutní ukončení správy. Ruší existenci předtím vybudovaného spoje a uvolňuje B kanál pro jiné účely. Po přijetí tohoto signálu je již pak možné pomocí signálu SETUP započít budovat nový spoj.

[SETUP]
Tímto signálem jedna nebo druhá strana žádá o započetí budování nového telefonního spoje. Generuje-li ji koncové zařízení ve směru k ústředně, žádá se o odchozí hovor. Opačně se jedná o příchozí hovor k terminálu či pobočkové ústředně. Obsahem této zprávy může být již kompletní telefonní číslo, nebo je možné ho později doplnit pomocí INFO. V tomto signálu jsou již povinné informace o typu služby (hovor, data, video) a další. Je možné před nabídnout jistý B kanál. Zpravidla následuje odpověď signálem SETUP ACKNOWLEDGE pro další volbu, nebo CALL PROCEEDING, když je volba celá.

[SETUP_ACK]
Touto zprávou reaguje druhá strana, která byla pobídnutá zprávou SETUP o vytvoření telefonního spoje. Druhá strana touto zprávou říká, že nemá ještě kompletní informace o vytvoření korektního telefonního spoje a žádá vyzývací stranu zprávou SETUP_ACK o doplnění dalších údajů. Zpravidla se jedná o další čísla volby. Reakcí je zpráva INFO s doplňujícími informacemi.

[HOLD]
Zprávu generuje terminál a žádá ústřednu o přidržení stávajícího hovoru a připojení registru volby pro vytvoření dalšího hovoru. Ústředna požadavek potvrdí HOLD_ACK nebo odmítne zprávou HOLD_REJECT.

[HOLD_ACK]
Tuto zprávu generuje ústředna na základě signálu HOLD od terminálu a sděluje tím možnost provést službu dalšího hovoru nebo přepnutí na stávající hovor pomoci RETRIEVE, kterou zasílá terminál.

[HOLD_REJECT]
Tuto zprávu generuje ústředna na základě signálu HOLD od terminálu a sděluje tím nemožnost provést službu dalšího hovoru nebo přepnutí na stávající hovor pomoci RETRIEVE, kterou zasílá terminál.

[RETRIEVE]
Terminál generuje tuto zprávu po přijetí HOLD_ACK a žádá tím ústřednu o přepnutí na původní přidržený hovor. Pokud to ústředna provede, vrátí přepnutý hovor se zprávou RETRIEVE_ACK. Pokud nemůže již vrátit přidržený hovor, pošle ústředna RETRIEVE_REJECT.

[RETRIEVE_ACK]
Tuto zprávu generuje ústředna na základě požadavku o vrácení přidrženého hovoru zprávou RETRIEVE. Zpráva je informací pro terminál, že došlo ke korektnímu přepnutí hovoru.

[RETRIEVE_REJECT]
Tuto zprávu generuje ústředna na základě požadavku o vrácení přidrženého hovoru zprávou RETRIEVE. Zpráva je informací pro terminál, že již nelze původně přidržený hovor připojit.

[FACILITY]
Tato zpráva je vysílána v případě požadavků na některou doplňkovou službu. Implementace doplňkové služby je provedena v informačním elementu Facility. Element má odlišné vnitřní kódování než běžné informační elementy. Je použito tzv. ASN.1.

Abecední seznam všech článků Vyhledání pojmů ve článcích
Zapojení kabelů
Popis vývodů a křížení různých propojovacích kabelů
konektory.php
Historické fotografie
Několik fotek starých dobrých telefonních zařízení
nostalgie/index_nostalgie.php
Číslicová technika v telekomu
Publikace seznamuje s využitím základních sekvenčních obvodů v praktickém použití v telekomunikační technice.
knihy/cislicova_technika_telekom/
Polovodiče, tranzistory, diody
Teorie polovodičových součástek, princip PN přechodů
knihy/polovodice/obsah_pn.php
Elektronické spoj. systémy
Obsahuje základní informace o spojovací technice, vysvětluje principy řešení spojovacích polí
elektronicke_spoj_systemy
Číslicová spojovací pole
Pojednává o základních stavebních prvcích moderních telekomunikací
/cislicova_spojovaci_pole/obsah_spojovaci.php
Elektronické firmy
Seznam firem zabývající se výrobou elektroniky či komponent
katalogy/firmy/elektro_www.php
Katalog mobilních telefonů
Abecední řazení typů telefonů a výrobců mobilní techniky
internet/katalog_mobilu.php
Weby o telekomunikacích
Seznam velkých internetových portálů o telekomunikacích
odkazy/telekomunikace/odkazy.php
Otevře stránky Fulltextové vyhledávání na celém serveru
Digitalizované odborné knihy
Velká encyklopedie pojmů a zkratek
Česko - anglicko - německý technický slovník
Klasický katalog firem, služeb a stránek
OnLine překladač  vět a textů (nepoužívá Google)
Stránky pro chvíle oddechu od studia, relaxace
Katalog českých firem dle technologií
Internetový odkazník
Otevře hlavní stranu pro oddíl digitálních technologií
 Wikipedie   Seznam stránek   Kapitoly témat   Významné servery   Klíčová slova 
Otevře hlavní stranu společnosti AmaPro

Všechna práva vyhrazena. Určeno jen pro osobní využití. Bez předchozího písemného souhlasu správce www.amapro.cz je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce jakéhokoli materiálu nebo části materiálu zveřejněného na www.amapro.cz a to včetně šíření prostřednictvím elektronické pošty. Články, jejichž přímým autorem není amapro.cz lze publikovat pouze se souhlasem jejich majitelů či administrátoru příslušného webu.