Česká verze English version Deutsch version
www.amapro.cz & David Bazala [Telekomunikace]

Otevře webové stránky AmaPro


Otevře hlavní stránku společnosti AmaPro
Internetové stránky určené pro studenty středních a vysokých odborných škol.


amapro.cz/odkazy Projekt eliminuje vyhledávání klíčových slov na komerčních stránkách a v e-schopech.Nový projekt AmaPro

Zprávy L3 SIP rozhraní SIP

[INVITE]
Je obousměrná zpráva, která je konstruktorem telefonního spojení. Pokud přijde z vrstvy L2, je to informace o tom, že některý externí VoIP terminál žádá o telefonní spojení do ústředny páté generace. Parametry, které jsou vyjmuty ze signálu INVITE protokolu SIP, jsou: číslo volaného a volajícího, jméno terminálu a typ požadované komprese.

[RINGING]
Je zpráva, která je dána v protokolu SIP jako odpověď "180 Ringing". Znamená, že terminál, se kterým je navazováno telefonní spojení již vyzvání předem domluvenou multimediální relaci. Ta byla domluvená pomocí protokolu SDP.

[OK]
Je zpráva, která je dána v protokolu SIP jako odpověď "200 OK" a znamená úspěšné potvrzení předchozí žádosti. Může se například jednat o ukončení spojení, pak odpověď "200 OK" v protokolu SIP říká, že druhá strana danou skutečnost akceptovala.

[TRYING]
Je zpráva, která je dána v protokolu SIP jako odpověď "100 Trying". Je potvrzením na metodu INVITE a sděluje se tak žádající straně o možnosti vytvoření spojení. Tato zpráva je generována v případě, že VoIP terminál je schopen realizovat požadavky žadatele o spojení, které byly navrhnuty pomocí SDP protokolu v signálu INVITE. Parametry signálu jsou již konkrétní informace na audio přenos, které budou také později použity.

[CANCEL]
Je zpráva, která je v SIP protokolu definována jako metoda CANCEL. Její význam je dán jako zrušení nesestaveného spojení. Tento signál je generován v případě, že VoIP terminál není schopen realizovat požadavky žadatele o spojení, které byly navrhnuty pomocí SDP protokolu v signálu INVITE.

[BYE]
Je zpráva, která je v SIP protokolu definována jako metoda BYE. Její význam je dán jako zrušení aktuálně sestaveného spojení. Tato zpráva je generována v případě, že VoIP terminál, zavěsil, a žádá tak o zrušení sestaveného spojení. Následně v telefonu účastníka ústředny páté generace je generován obsazovací tón.

[ERROR]
Je zpráva, která je generována v L2 jako reakce na příjem odpovědí, které jsou definovány v protokolu SIP jako chyby. Například "500 Server Internal Error" nebo "501 Not Implemented", které jsou generovány od VoIP terminálu či serveru. Pro jednoduchost jsou všechny tyto chybové odpovědi transformovány do zprávy [ERROR]. Ta má v parametru textový řetězec, který může chybu specifikovat a např. vypsat na displeji přístroje nebo v diagnostickém programu ústředny páté generace.

[ACK]
Je zpráva, která je v SIP protokolu definována jako metoda ACK. Její význam je dán jako příkaz pro vytvoření multimediálního datového propojení, které bylo dříve pomocí SDP protokolu domluveno. Od této doby jsou přenášeny pakety, které nesou v sobě komprimované vzorky hovorů. Tento hovorový kanál je zpravidla postaven na protokolu UDP/RTP a je zcela nezávislý na spojení, které obstarává komunikaci metod a odpovědí SIP protokolu.

Abecední seznam všech článků Vyhledání pojmů ve článcích
Elektronická schémata
Velký seznam elektronických konstrukcí pro amatéry
katalogy/katalog_schemat.php
Číslicová technika v telekomu
Publikace seznamuje s využitím základních sekvenčních obvodů v praktickém použití v telekomunikační technice.
knihy/cislicova_technika_telekom/
Teorie sdělovacích přenosů
Popisuje teorii sdělovacích přenosů telefonních hovorů po vedení na velké vzdálenosti.
knihy/teorie_prenosu
Procesory a mikroprocesory
Obecný úvod do základů mikroprocesorové techniky, architektury počítačů
knihy/mikroprocesory/obsah_mikro2.php
Odkazník o telekomunikacích
Rejstřík klíčových slov pro telekomunikace ve vyhledávačích
seznam/telekomunikace.php
Elektronické spoj. systémy
Obsahuje základní informace o spojovací technice, vysvětluje principy řešení spojovacích polí
elektronicke_spoj_systemy
Polovodiče, tranzistory, diody
Teorie polovodičových součástek, princip PN přechodů
knihy/polovodice/obsah_pn.php
Články o telekomunikacích
Seznam odkazů na zajímavé články z oblasti telekomunikací
internet/telekomunikace.php
VoIP provozovatelé
Abecední seznam poskytovatelů telekomunikačních služeb v České republice
katalogy/firmy/tele_www.php
Otevře stránky Fulltextové vyhledávání na celém serveru
Digitalizované odborné knihy
Velká encyklopedie pojmů a zkratek
Česko - anglicko - německý technický slovník
Klasický katalog firem, služeb a stránek
OnLine překladač  vět a textů (nepoužívá Google)
Stránky pro chvíle oddechu od studia, relaxace
Katalog českých firem dle technologií
Internetový odkazník
Otevře hlavní stranu pro oddíl digitálních technologií
 Wikipedie   Seznam stránek   Kapitoly témat   Významné servery   Klíčová slova 
Otevře hlavní stranu společnosti AmaPro

Všechna práva vyhrazena. Určeno jen pro osobní využití. Bez předchozího písemného souhlasu správce www.amapro.cz je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce jakéhokoli materiálu nebo části materiálu zveřejněného na www.amapro.cz a to včetně šíření prostřednictvím elektronické pošty. Články, jejichž přímým autorem není amapro.cz lze publikovat pouze se souhlasem jejich majitelů či administrátoru příslušného webu.