www.amapro.cz & David Bazala [Umělá inteligence]

Otevře webové stránky AmaPro


Otevře hlavní stránku společnosti AmaPro
Internetové stránky určené pro studenty středních a vysokých odborných škol.


amapro.cz/odkazy Projekt eliminuje vyhledávání klíčových slov na komerčních stránkách a v e-schopech.Priority více elementových frází

V procesu testování shluků textových jednotek s frázemi definovanými v projektu je používána tzv. priorita. Ta už z principu vychází z pořadí umístění definice s seznamu. Pak platí, že Fraze[0] je prioritnější než Fraze[1]. Umístění fráze v seznamu projektu lze pomocí šipek měnit nebo blokovat.

Nyní si vysvětlíme principy detekce frází dle priority. Použijeme naši frázi Pokus_9, která byla tří elementová a frázi Pokus_10, která je pěti elementová. Budeme obě fráze v rozdílném pořadí aplikovat na větu: „He is red or new.“. Nyní se podívejme na variantu první.

První v pořadí testování shody se procesu nabídne tří elementová fráze Pokus_9, neboť je výše v seznamu frází projektu. Ačkoliv je shluk textových jednotek tvořen z pěti pravděpodobných elementů, budou pro shodu použity jen první tři. A to „he“, „is“ a „red“. Při porovnání s definicí fráze Pokus_9 je výsledkem shoda fráze. Fráze je tedy platná a protože se dle příznaků nemají testovat další fráze a ukazatel se má posunout na konec, nebude již fráze Pokus_10 ověřena. Protože se posunul i ukazatel na slovo „and“, tak ani při následujícím testu shody nebude fráze Pokus_10 platná. Nesouhlasí počet jednotek textu a elementu fráze.

Druhou variantou je pořadí testů ověřování shody fráze dle pořadí: první se ověřuje Pokus_10 a pak teprve Pokus_9. TObjektSlovo je naplněno maximálním počtem textových jednotek, což je v našem případě celá věta. Je nastaven ukazatel na nultou textovou jednotku a je spuštěn proces porovnání.

První v pořadí testování shody se procesu nabídne pěti elementová fráze Pokus_10, neboť je výše v seznamu frází projektu. Shluk textových jednotek je tvořen z pěti pravděpodobných elementů, bude pro test shody použito všech pět. A to „he“, „is“, „red“, „or“ a „new“. Při porovnání s definicí fráze Pokus_10 je výsledkem shoda všech pěti Filtrů elementů. Je tedy fráze Pokus_10 uznána za platnou. Protože je příznak TestNasledujiciFraze=false, nebude již testována následující fráze Pokus_9. V jiném případě by totiž i fráze Pokus_9 byla vyhodnocená za shodnou. Její první tři elementy jsou shodné s Pokus_10. Protože je příznak UkNaKonecFraze=true, je ukazatel posunut o pět textových jednotek. V našem případě až na konec věty. Tak fráze Pokus_9 nemá šanci vyhodnotit shodu.


Abecední seznam všech článků Vyhledání pojmů ve článcích
Animované obrázky
Animované gify a malé obrázky pro všeobecné využití.
datove_zdroje/animace
Databáze ikon
Ikony a malé obrázky pro tlačítka či jiné použití
datove_zdroje/icony/icony.php
Digitální archív knih
Knihovna je určená pro studenty středních a vysokých škol.
knihy/seznam_knihy.php
Slovník ANGL, DEU, CZ
Internetová verze překladače a slovníku vyvinutém v AmaPro.
slovník.amapro.cz
Encyklopedie pojmů a zkratek
Obsahuje cca 30000 různých pojmů a jejich jednoduché vysvětlení.
enc_modul.php?Modul=cizislova
Databáze obrázků
Malé a velké obrázky, podlkady, tlačítka, okrasné čáry a pod.
datove_zdroje/obrazky
Vyhledávač AmaPro
Vyhledávýní klíčových slov v obsáhlé databázi elektronické knihovny
vyhledavac.amapro.cz
Encyklopedie slov
15000 odborných pojmů z oblasti medicíny, chemie, práva, osobností vědy a literatury.
encyklopedie.amapro.cz
OnLine televize
Seznam světových on line televizních vysílání
internet/katalog_internetove_televize
Otevře stránky Fulltextové vyhledávání na celém serveru
Digitalizované odborné knihy
Velká encyklopedie pojmů a zkratek
Česko - anglicko - německý technický slovník
Klasický katalog firem, služeb a stránek
OnLine překladač  vět a textů (nepoužívá Google)
Stránky pro chvíle oddechu od studia, relaxace
Katalog českých firem dle technologií
Internetový odkazník
 Wikipedie   Seznam stránek   Kapitoly témat   Významné servery   Klíčová slova 
Otevře hlavní stranu společnosti AmaPro

Všechna práva vyhrazena. Určeno jen pro osobní využití. Bez předchozího písemného souhlasu správce www.amapro.cz je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce jakéhokoli materiálu nebo části materiálu zveřejněného na www.amapro.cz a to včetně šíření prostřednictvím elektronické pošty. Články, jejichž přímým autorem není amapro.cz lze publikovat pouze se souhlasem jejich majitelů či administrátoru příslušného webu.