www.amapro.cz & David Bazala [SOFTWARE]

Otevře webové stránky AmaPro


Otevře hlavní stránku společnosti AmaPro
Internetové stránky určené pro studenty středních a vysokých odborných škol.


amapro.cz/odkazy Projekt eliminuje vyhledávání klíčových slov na komerčních stránkách a v e-schopech.Nový projekt AmaPro
HtmlGen 1.1


Program HtmlGen je určen pro generování cílových html souborů obsahujících abecedně seřazenou strukturu zadaného většího množství položek s popisky. Aplikaci lze použít například při prezentaci tříděných informací na internetu, kde je nutná častá obměna dat. Aplikace nevyžaduje žádný zásah do html souborů. Vždy je nově vygeneruje i se všemi změnami. Výsledné html soubory nabízejí pole výběru písmen A, B, C….Z, pole s abecedně setříděnými položkami každého písmene. Zde po klinknutí se ve třetím okně zobrazí podrobný popis dané položky. Všechny tři okna lze graficky velmi jednoduše modifikovat pomocí formulářů. Zadané záznamy lze editovat a mazat.

Hlavní onko


Hlavní okno umožňuje vkládat nové záznamy pomocí tlačítka "Přidat". Pole se vyprázdní a položka se objeví v seznamu. Označenou položku v seznamu lze editovat a potom je nutné ji potvrdit tlačítkem "Změnit záznam". Označenou položku lze smazat pomocí tlačítka "Odebrat záznam". Při každé změně, mazání či novém záznamu je třeba uložit do souboru na disk pomocí vysvíceného tlačítka "Uložit vše". Pomocí tlačítka "Generuj vše" se provede smazání povodních html souboru a začnou se generovat nové dle zadaného či načteného souboru project.dbs. Dle množství záznamů a rychlosti PC je odvozené doba generování, která může trvat i desítky vteřin. Po ukončení generování lze přes tlačítko "Náhled" zobrazit strukturu html souborů.


Abc Soubory Html

Výsledná struktura html souborů se skládá s tzv abc souboru, které jsou a.html, b.html až z.html, které obsahují abecedně tříděný seznam klíčových slov záznamů a tento soubor lze modifikovat pomocí okna AbcEdit. Kliknutím na odkaz se otevře příslušny textový html soubor a nastaví se soubor na odkaz právě vybrané položky.

Tento formulář umožňuje nastavení vlastností abc html souboru jako jsou barvy podkladu, textu a odkazového textu. Následně nabízí vložení záhlaví, které lze modifikovat dle několika velikostí a stylu. Před každé klíčové slovo lze vložit šipku či jiný obrázek nebo odrážku dle výběru. Klíčová slova jsou automaticky generována jako link s odkazem na svůj obsah. Použití Special dává několik barevných efektů, které rozšiřují možnosti výsledného výběru pro uživatele. Na konec záznamu lze vložit obrázek s textem jako reklamní logo a lze jej svázat z odkazem na www stránky.


Text Soubory Html


Součástí výsledné struktury jsou tzv. Text soubory, které obsahují detailní popis klíčových slov. Text se zobrazí při klinknutí na dané klíčové slovo s názvem klíčového slova v levé horní části okna. Soubor je textově obsáhlejší a klíčová slova zde nejsou nijak řazená. Jeho správné zobrazení je zajištěno přes vnitřní identifikaci, resp. dle vlastního jména. Zajišťuje generování souboru.

Pomocí tohoto formuláře je opět možné modifikovat zobrazení Text html souborů dle naší libosti. K nastavení je možné zvolit velikost písma hesla, doplnění o šipečku či jiný obrázek a barvy textu hesla, pozadí a textu obsahu hesla. Mezi jednotlivé hesla a jejich obsahy lze vloži oddělovací čáru. Čáru lze doplnit o reklamní obrázek a text, který lze svázat s odkazem na jiné stránky.


Logo Soubor Html

Ve struktuře html souborů se nachází jeden soubor tzv. logo html soubor, který obsahuje odkazy na abc soubory se seznamy klíčových slov daného písmene. Po kliknutí se v levém okraji otevře soubor, kde dalším kliknutím lze dojít k hledané položce. Pak se otevře v pravém okraji popis klíčového slova.Pomocí tohoto formuláře lze modifikovat logo html soubor a měnit tak dle potřeby jeho finální vzhled. Opět je možné jakkoliv modifikovat barvy písmen a dodkladů, lze použít Special efekt a nebo pomocí tabulkování zvýraznit rámeček kolem jednotlivých znaků. Aplikace se sama pokouší o grafickou optimalizaci rozložení písmen do jednoho řádku. Vždy je dobré si aktuální nastavení prohlédnout ve vašem prohlížeči.


FrameEdit


Toto okno umožňuje specifické nastavení výsledného zobrazení jednotlivých oken. Je použito tzv. Frame, které lze dle potřeby pomocí šipek upravit. Při modifikaci jednotlivých Frame je symbolicky vykreslováno poměrové zastoupení jednotlivých oken.


Parametry aplikace:

Počet záznamů=10000
Velikost html souborů=neomezená
Optimální rozlišení=600x800
Řazení=abecední s potlačením rozlišení malé/velké znaky
Rychlost převodu=100záznamů/1s (P4,1,4GHz)

Požadavky aplikace:

OS=W95x a výše
Výkon=čas převodu dle výkonu (možno i desítky minut)
Disk=1MB Aplikace+data(cca100kB/písmeno pro 1000 hesel)

Technická specifikace:

 • Písmeno "Ch" je syntaxně nahrazeno znakem "{", ale jedná se pouze o vnitřní implementaci. Na disku je také ch.html nahrazené za {.html

 • Abeceda obsahuje všechny znaky A-Z dle ASCII, veškerá česká specifikace je převedená z háčků dle "Č" na "C" a podobně.

 • Při zadání již existujícího hesla je vypsána hláška o dvojité deklaraci, ale lze ji provést. Mohou se tedy vyskytovat hesla se stejnými názvy.


  Download: (stáhnout aplikaci)

 • Otevře stránky Fulltextové vyhledávání na celém serveru
  Digitalizované odborné knihy
  Velká encyklopedie pojmů a zkratek
  Česko - anglicko - německý technický slovník
  Klasický katalog firem, služeb a stránek
  OnLine překladač vět a textů (nepoužívá Google)
  Stránky pro chvíle oddechu od studia, relaxace
  Internetový odkazník
  Katalog českých firem dle technologií
   Wikipedie   Seznam stránek   Kapitoly témat   Významné servery   Klíčová slova 
  Otevře hlavní stranu společnosti AmaPro

  Všechna práva vyhrazena. Určeno jen pro osobní využití. Bez předchozího písemného souhlasu správce www.amapro.cz je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce jakéhokoli materiálu nebo části materiálu zveřejněného na www.amapro.cz a to včetně šíření prostřednictvím elektronické pošty. Články, jejichž přímým autorem není amapro.cz lze publikovat pouze se souhlasem jejich majitelů či administrátoru příslušného webu.