www.amapro.cz & David Bazala [SOFTWARE]

Otevře webové stránky AmaPro


Otevře hlavní stránku společnosti AmaPro
Internetové stránky určené pro studenty středních a vysokých odborných škol.


amapro.cz/odkazy Projekt eliminuje vyhledávání klíčových slov na komerčních stránkách a v e-schopech.Nový projekt AmaPro
Aplikace Webový Prohlížeč V1.2
Jedná se o interaktivní aplikaci prohlížení webových stránek, které jsou aktualizovány v optimalizovaném katalogu českých informačně zajímavých stránek. Specifický katalog vebových odkazů byl vytvořen především pro zastínění reklam a zobrazování se vnucujících se stránek, otevírání podoken a spouštění zpomalujících se java scriptů. Vyhledávací systém taktéž eliminuje fulltext na prvotně nabízené produkty reklamních společností.
Aplikace je především určena k rychlému přístupu k datům, seznamům a stránkám s kvalitním informačním seznamem. Aplikace pracuje s předpřipraveným katalogem verze V1.1.1, který prošel korekcí dle představ vývojových potřeb AmaPro. Katalog lze jednoduše rozšiřovat dle vlastních potřeb.

Využití aplikace je široké. Můžete si vytvářet vlastní virtuální diskové pole s tím, že cenné a datově obsáhlé informace nebudou zatěžovat váš disk, ale budou ležet někde na internetu. Jedním, dvěma kliknutím vám budou k dispozici.

Můžete si založit vlastní portfolium, například "Cyklistika" a zde si vytvářet interaktivní odkazy na různá místa v internetu. Např. kdy a kde jsou zrovna závody, aktuální ceny kol, nabídky v bazaru, stav silnic a podobně. Opět stačí jedno, dvě kliknutí a jste u hledaných informací. Nemusíte nic vypisovat do fulltextových vyhledávačů, které nejprve nabídnou odkazy na reklamy, nemusíte procházet měsíc starou historii a zkoušet klikáním, zde je to ta správná stránka.

Výhodu je i to, že na rozdíl od cizích katalogových odkazníků si můžete vytvářet strom a názvy kapitol dle svých představ. Každý provozovatel má své pravidla pro zařazování stránek a ty jsou vždy jiná. Navíc nepovolují více sekční zařazení. Pak nevíte zda to hledat pod "doprava, cestování, vlaky" apod. Zde si můžete zařadit "jízdní řád" kam chcete a kolikrát chcete.

Další zajímavou pomůckou jsou klasicky oblíbené odkazy. Zde si můžete vést seznam vašich oblíbených stránek, které budou k dispozici ne jedno kliknutí. Např. abych nemusel stále vypisovat vlakový jízdní řád "odkud a kam", dám odkaz do oblíbených a vždy když budu potřebovat informaci, je k dispozici na jedno kliknutí. Dále například odkaz na jmenný portál vaší školy, co je nového, aktuální provoz na silnici xyz apod.

Systém odkazů také umožňuje registrovaným a neregistrovaným uživatelům přidávat odkazy do globální databáze, která potom bude k dispozici i ostatním uživatelům aplikace. Vliv registrace je určující na způsob přidání odkazu do databáze. Všechny odkazy jsou ručně kontrolovány a je na uvážení AmaPro, zda je odkaz informačně zajímavý nebo se jedná o jednoznačně komerční stránku. Pokud máte vlastní stránky nebo jste narazili na zajímavé stránky, které by mohly být užitečné i ostatním tak neváhejte a pomocí formuláře jej doplňte do globální databáze.Popis oken


Hlavní okno

Hlavní okno obsahuje několik záložek, které zobrazují různé možnosti katalogového uspořádání a možnosti vyhledávání. Obecně platí, že dvojklikem lze otevřít příslušné webové stránky. Kliknutím na položku se zobrazí podrobnější informace v dolním pomocném okně.(1)… Výběrové menu aplikace pro zobrazení rozšiřujících oken aplikace
(2)… Přepínání záložek s různými zobrazeními a editačními vlastnostmi
(3)… Aktuální pole evidovaných skupin odkazů s abecedním seřazením
(4)… Seznam stránek evidovaných k aktuálně vybrané skupině
(5)… Pomocné textové informační pole k položce aktuálně vybrané v seznamuEditační okno

Záložka Editor otevírá okno, které umožňuje přidávat, odebírat a upravovat katalog odkazů dle vašich přání. Implicitně je dána struktura dle aktuální verze, kterou připravilo AmaPro. Můžete ji dle potřeb modifikovat a přidat odkaz do globální databáze, která bude zobrazována i ostatním uživatelům.(1)… Aktuální seznam evidovaných odkazů v katalogu
(2)… Přidat nový odkaz do katalogu
(3)… Odebrat aktuálně označený odkaz v seznamu
(4)… Informační hlavička odkazu (krátký upřesňující popiska)
(5)… Zařazení do stromu skupin katalogu (pravé tlačítko myši)
(6)… Kompletní internetová adresa webových stránek
(7)… Informačně rozšiřující popis odkazu (dlouhý text, klíčová slova…)
(8)… Otevře okno pro zadání odkazu do globální databázeOkno globálního odkazu

Okno umožňuje zadat odkaz a zaslat jej na server s globálním katalogem odkazů. Ten bude ručně zkontrolován a nebude-li obsahovat závadné stránky, bude distribuován k dalším uživatelům aplikace jako upgrate. Odkaz musí obsahovat informace dle pravidel AmaPro. Můžete zde prezentovat své stránky, zajímavé odkazy apod. Pokud vám nebude vyhovovat aktuální struktura stromu katalogu, můžete vytvořit vlastní skupiny v libovolných úrovních.(1)… Určuje typ odkazu jako volný. Jeho charakter je popsán v poli. Nemusí být zařazen!
(2)… Určuje typ odkazu jako povolený. Bude přidán vždy (vyjma pornografie…)
(3)… Text určuje informační prezentaci v katalogu (např.: AmaPro)
(4)… Text odkazuje na skutečnou adresu v internetu (nepř." www.amapro.cz/index.html")
(5)… Pravým tlačítkem myši otevřete menu pro zařazení do stromu skupin
(6)… Okno pro výběr skupiny zařazení a editaci do stromu struktury katalogu
(7)… Odešle požadavek ke schválení na server databáze
(8) … Akceptuje odkaz a zavře oknoOkno registrace

Pomocí okna lze aplikaci registrovat a získat tak plnohodnotné vkládání odkazů do katalogu. Respektujeme i komerční odkazy na produkty. Vyhrazujeme si právo pouze na zamezení odkazů na stránky odporující dobrým mravům, eventuelně aktuálním zákonům ČR o informačních technologií. Registrace se provádí pomocí služby SMS.(1)… Telefonní číslo pro aktivační kód aplikace
(2)… Obsah zprávy SMS (generuje aplikace)
(3)… Návratová hodnota SMS jako odpověď na vaší SMS
(4)… Podnět k registraci přijatého kódu
install_webprohlizec12.exe(Stáhnout aplikaci)
Otevře stránky Fulltextové vyhledávání na celém serveru
Digitalizované odborné knihy
Velká encyklopedie pojmů a zkratek
Česko - anglicko - německý technický slovník
Klasický katalog firem, služeb a stránek
OnLine překladač  vět a textů (nepoužívá Google)
Stránky pro chvíle oddechu od studia, relaxace
Internetový odkazník
Katalog českých firem dle technologií
 Wikipedie   Seznam stránek   Kapitoly témat   Významné servery   Klíčová slova 
Otevře hlavní stranu společnosti AmaPro

Všechna práva vyhrazena. Určeno jen pro osobní využití. Bez předchozího písemného souhlasu správce www.amapro.cz je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce jakéhokoli materiálu nebo části materiálu zveřejněného na www.amapro.cz a to včetně šíření prostřednictvím elektronické pošty. Články, jejichž přímým autorem není amapro.cz lze publikovat pouze se souhlasem jejich majitelů či administrátoru příslušného webu.